Univerzita

Oznamy

Slovenskí rektori rokovali na Európskej komisii v Bruseli

Správy

Rektori slovenských vysokých škôl v týchto dňoch rokovali na Európskej komisii o súčasných európskych politikách, procesoch a nástrojoch. Výjazdové zasadnutie zorganizovalo na podnet Slovenskej rektorskej konferencie („SRK“) Stále zastúpenie Európskej komisie v Slovenskej republike. Účastníci mali tiež možnosť osobne sa stretnúť s predstaviteľmi Stáleho zastúpenia SR pri EK. (zobraziť viac)

Vyhlásenie súťaže „Cena rektora 2018“

Správy

Rektor Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) vyhlasuje súťaž v kategóriách: Vedec TUKE za rok 2018, Vedec TUKE za rok 2018 do 35 rokov, Cena rektora za publikačnú činnosť v kategórii „vedecká monografia v technických vedách“, vydaná v r. 2018, Cena rektora za publikačnú činnosť v kategórii „vedecký článok“, publikovaný v r. 2018. Návrhy je možné zaslať do 30.10.2018. (zobraziť viac)

Vyhlásenie SRK k udalostiam v Československu z augusta 1968

Správy

BRATISLAVA. Rektorky a rektori slovenských vysokých škôl si v týchto dňoch pripomínajú 50 rokov od vpádu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa. Udalosť, ktorá zastavila demokratizáciu českej a slovenskej spoločnosti, mala tragický vplyv nielen na politický, spoločenský, akademický a kultúrny život, ale aj súkromný život jednotlivcov žijúcich v Československu na ďalších 21 rokov. (zobraziť viac)

<<  <  1  2  3  >  >>

PoÚtStŠtPiSoNe
Loading backend data