European Student Assembly 2023

European Student Assembly 2023

Apply Now

Milí študenti,

Komunita Európskych univerzít spúšťa ďalší ročník Európskeho študentského zhromaždenia – European Student Assembly [#ESA23].

Európske študentské zhromaždenie je iniciatívou, ktorá už druhý rok ponúka študentov aliancií Európskych univerzít (EUA) priestor pre diskusiu o aktuálnych výzvach týkajúcich sa budúcnosti Európy. Zhromaždenie pripravuje odporúčania pre orgány Európskej komisie a je koordinované tímom študentov a kolegov z vysokých škôl zapojených do EUA iniciatívy. TUKE je súčasťou aliancie Ulysseus a tento rok bolo na zhromaždení reprezentované dvojicou študentov.

Vybraní študenti pre nový ročník budú od marca do mája 2023 pracovať online spoločne na definovaných témach a pripravia odporúčanie (stanovisko), ktoré budú prezentovať na 3 dňovom medzinárodnom zhromaždení v Štrasburgu (31.5. – 2.6.2023).

Študenti TUKE majú možnosť prihlásiť sa a zapojiť sa do tejto iniciatívy. Je to pre vás príležitosť prezentovať svoje názory a postoje a prispieť tak k formovaniu budúcnosti Európskej únie. Náklady na ubytovanie počas podujatia v Štrasburgu hradí ESA a náklady na cestovné z európskych krajín hradí projekt Ulysseus. Termín na podanie prihlášky je 4. December 2022 23:59 CET: https://www.euc­-initiative.com/european­-student­-assembly/esa23-how­-to­-apply/

Ďalšie informácie o iniciatíve a o postupe prihlásenia nájdete na ulysseus.eu a v príručke: #ESA23 handbook

www.euc­-initiative.com | EUC­-ESA Instagram | EUC­-ESA Facebook | EUC_ESA Twitter | EUC Linkedin

O aliancii Ulysseus

Aliancia Ulysseus je jednou zo 41 európskych univerzít, ktoré Európska komisia vybrala za univerzity budúcnosti. Členmi aliancie sú Univerzita v  Seville (Španielsko, koordinátor aliancie), Univerzita v Janove (Taliansko), Univerzita Côte d’Azur (Francúzsko), Technická univerzita v Košiciach, univerzita MCI | The Entrepreneurial School® (Rakúsko) a Univerzita aplikovaných vied Haaga­-Helia (Fínsko).

Aliancia otvára možnosti pre študentov, učiteľov a výskumníkov z partnerských univerzít pre ich vzdelávanie, vzájomné mobility a nové špičkové výskumné projekty.

Viac informácií o aliancii Ulysseus: www.ulysseus.eu