Dekan Fakulty umení TUKE oznámil odstúpenie, novým povereným dekanom je doc. Ing. Ján Kanócz, CSc.

Dňa 11. marca 2024, dekan Fakulty umení TUKE oznámil rektorovi TUKE svoje rozhodnutie odstúpiť z funkcie dekana. Následne informoval o tejto skutočnosti aj Akademický senát Fakulty umení TUKE.

Po rokovaní Akademického senátu Fakulty umení TUKE, ktoré sa konalo dňa 11. marca 2024, rektor TUKE obdržal od Akademického senátu Fakulty umení TUKE návrh poverenej osoby na výkon funkcie dekana Fakulty umení TUKE, do doby vymenovania nového dekana. Navrhovanou osobou je doc. Ing. Ján Kanócz, CSc., ktorého dnes, 12. marca 2024, rektor TUKE, prof. Ing. Peter Mésároš, PhD., poveril výkonom funkcie dekana Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach.