Program MSCA – Výzva na predkladanie žiadostí na podporu výskumníkov z Ukrajiny: MSCA4Ukraine

Dávame do pozornosti, že EK otvára výzvu na predkladanie žiadostí na podporu vysídlených výskumných pracovníkov z Ukrajiny: MSCA4Ukraine.

Prihlášky bude oficiálne možné podávať od 24.10.2022 až do vyčerpania alokovaných zdrojov (25 miliónov eur).

Program štipendií umožní akademickým a neakademickým organizáciám hosťovať výskumníkov od šiestich mesiacov do dvoch rokov.

Európska komisia vytvorila portál, ktorého účelom je prepojenie potencionálnych hostiteľských organizácií s ukrajinskými výskumníkmi.

Informačné podujatie pre túto výzvu sa uskutoční vo štvrtok 6.10. online 11: 00 – 12: 30. Na účasť je potrebná registrácia.

Pre viac informácií môžete navštíviť oficiálnu stránku. V prípade akýchkoľvek otázok môžete kontaktovať priamo NCP pre MSCA: Zuzanu Reptovú na Zuzana. Reptova@cvtisr.sk