"Ak sa človek má stať človekom, musí sa vzdelávať."

Jan Amos Komenský

ŠPORT NA TUKE

Technická univerzita ponúka študentom a zamestnancom možnosť športového vyžitia v niekoľkých sférach. Nosnú činnosť v oblasti rekreačného športu a telesnej výchovy zabezpečuje Katedra telesnej výchovy.

KATEDRA TELESNEJ VÝCHOVY

Katedra telesnej výchovy Technickej univerzity v Košiciach ponúka študentom pestrý program výučby telesnej výchovy, ktorý by spĺňal ich očakávania a pre zamestnancov široké možnosti pohybových aktivít a relaxácie. Jej úlohou je aj aktívne pôsobenie na zlepšenie fyzickej zdatnosti a výkonnosti študentov s cieľom transferu aktívneho životného štýlu do ďalšieho života.

KTV TUKE tiež zabezpečuje prípravu a reprezentáciu školy najvyspelejšími športovcami na vysokoškolských podujatiach (Finále univerzít, Akademické majstrovsvá Slovenska, Slovenská univerziáda). Organizuje aj jednorazové akcie (vodácke, plavecké, lyžiarsky, cykloturistické telovýchovné kurzy) a súťaže podľa kalendára športových podujatí.

Technická univerzita tiež venuje pozornosť vrcholovému športu, kde prostredníctvom klubov a oddielov realizuje športovú činnosť vo viacerých športových odvetviach.

Slávia TUKE

FaBK ATU Košice

Akademik TU

ŠK UNI Košice

SLÁVIA TUKE - športová organizácia - členstvo v občianskom združení zameranom na športovú činnosť pre študentov a zamestnan­cov TUKE - aktívna športová činnosť.

ŠPORTOVÉ AKCIE NA TECHNICKEJ UNIVERZITE
  • Univerzitné dni s aerobikom

• Zlatý košík v bedmintone

• Yonex cup