TUKE víťazom „Finále univerzít SR“ vo futbale

TUKE víťazom „Finále univerzít SR“ vo futbale

V dňoch 14. - 15. mája 2019 Katedra telesnej výchovy TUKE organizovala celoslovenský futbalový turnaj Finále univerzít Slovenskej republiky 2019. Zúčastnili sa ho mužstvá Ekonomickej univerzity v Bratislave, Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Technickej univerzity v Košiciach. Aj napriek veľmi nepriaznivému počasiu všetci futbalisti podávali výborné výkony. Mužstvo TUKE po semifinálovom víťazstve nad mužstvom UPJŠ KE v pomere 3:1 postúpilo do finále. V zápase o prvé miesto po veľmi vyrovnanej hre sa nakoniec z víťazstva v pomere 2:1 tešili naši hráči a získali titul „Víťaz Finále univerzít Slovenskej republiky 2019“.

O tento úspech sa zaslúžili hráči a tréneri TUKE: Peter Vaško, Martin Popovič, Samuel Lancoš, Marcel Jass, Viktor Tangel, Róbert Furmanek, Dávid Kostovčík, Dominik Novotný, Michal Vysočan, Tobias Mikloš, Róbert Bumbera, Vadim Soloviov, Róbert Hagara, Chereponia Olexii. PaedDr.Vladimír Harčarik, Mgr. Matej Timkovič, Mgr.Ľuboš Vojtaško.