Tréningový program Seeds for the future – Huawei 2019

Tréningový program Seeds for the future – Huawei 2019

Udalosti

Spoločnosť Huawei už niekoľko rokov poskytuje príležitosť pre vysokoškolských študentov z celého sveta zúčastniť sa na tréningovom programe Seeds for the future v Číne. Účastníkmi tohto ročníka boli dvaja študenti našej univerzity – Andrea Fenková, študentka študijného programu Informatika z Fakulty elektrotechniky a informatiky a Martin Muzelák, študent študijného programu Automatizácie a riadenia procesov z Fakulty baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií.

Počas pestrého dvojtýždňového programu mali príležitosť spoznávať a študovať miestny jazyk a kultúru, ale aj získať cenné vedomosti o najnovších výdobytkoch v oblasti informačných a komunikačných technológií priamo v centrále technologického gigantu Huawei v srdci Shenzenu.

Prvý týždeň strávili v hlavnom meste Číny, Pekingu, kde navštívili rôzne zaujímavé historické miesta, ako sú Veľký čínsky múr, Zakázané mesto či Olympijský park. Venovali sa štúdiu mandarínskej čínštiny na Beijing Language and Culture University (BLCU) a vyskúšali si aj čínsku kaligrafiu.

Nasledujúci týždeň sa presunuli do Shenzhenu, ktorý je jedným z najrýchlejšie rastúcich miest na svete, vďaka svojej otvorenosti a špeciálnej ekonomickej zóne. V centrále Huaweiu spoločne spoznávali najnovšie trendy v IKT a počas prednášok a hodín v telekomunikačných laboratóriách mali možnosť nakonfigurovať si vlastnú 4G a 5G mobilnú stanicu. Neobišla ich ani prehliadka mesta a na záver programu sa zúčastnili záverečnej ceremónie, počas ktorej získali certifikáty o absolvovaní programu.