Študentská osobnosť Slovenska akad.r. 2021/2022

Študentská osobnosť Slovenska akad.r. 2021/2022

Osemnásty ročník súťaže „Študentská osobnosť Slovenska“, ktorý sa konal 19. decembra 2022 v Bratislave spoznal svojich laureátov za akademický rok 2021/2022. Študentská osobnosť Slovenska je národná súťaž študentov 1, 2 a 3. stupňa vysokoškolského štúdia. Odborná porota tento rok vyberala úspešných študentov a mladých vedcov z 91 nominácií v trinástich kategóriách.

Absolútnym víťazom a teda TOP Študentskou osobnosťou Slovenska akad. roku 2021/2022 sa stal Ing. Matej Gazda – doktorand z Fakulty elektrotechniky a informatiky TUKE v kategórii Lekárske vedy.

Cenu v kategórií Hutníctvo, strojárstvo, energetika si prevzal Ing. Gabriel Stolárik – doktorand z Fakulty výrobných technológií TU v Košiciach so sídlom v Prešove.

Podujatie sa organizuje  pod záštitou J.E. prezidentky Zuzany Čaputovej a pod odbornou garanciou Slovenskej rektorskej konferencie a Slovenskej akadémie vied.

Srdečne blahoželáme!

Trinásť finalistov súťaže Študentská osobnosť Slovenska v akademickom roku 2021/2022.

Študentská osobnosť Slovenska 2021/2022 Matej Gazda z FEI TUKE a výkonný predseda JCI Slovakia Marián Meško.

Študentská osobnosť Slovenska 2021/2022 Gabriel Stolárik z FVT TUKE a výkonný predseda JCI Slovakia Marián Meško.