Stretnutie so zahraničnými študentami študujúcimi v anglickom jazyku.

Stretnutie so zahraničnými študentami študujúcimi v anglickom jazyku.

Udalosti

Na Technickej univerzite v Košiciach študuje takmer 13 percent zahraničných študentov. Druhou najpočetnejšou skupinou z týchto študentov sú študenti z Indie, ktorí precestovali tisíce kilometrov, aby prišli študovať na našu univerzitu.

Rektorátne pracovisko Úsek vzdelávania v spolupráci s Katedrou spoločenských vied pripravilo pre zahraničných študentov študujúcich v anglickom jazyku stretnutie, ktorého cieľom bolo poukázať na rozdielnosti kultúr, čo by malo napomôcť ich adaptácii na európske podmienky.

Stretnutie sa konalo v priestoroch Univerzitnej knižnice TUKE 25. októbra 2018. Úvodné slovo mal prorektor pre vzdelávanie, prof. Ing. Ervin Lumnitzer, PHD. a moderovania sa zhostil prodekan Strojníckej fakulty, pán doc. Ing. Ján Kráľ, PhD.

Študentom prajeme úspešné štúdium na našej univerzite a príjemný pobyt na Slovensku.