Pozvánka na online podujatia pre záujemcov o účasť v programe Horizont Európa

Pozvánka na online podujatia pre záujemcov o účasť v programe Horizont Európa

Webinár s názvom: Čo v praxi znamená koordinovanie projektu v programe Horizont Európa? sa bude konať dňa 25. 1. 2022 od 13:00 – 14:30 hod.

Cieľom podujatia je oboznámiť účastníkov s povinnosťami koordinátorov projektov programu Horizont Európa, ktoré im vyplývajú z grantovej dohody a formou moderovanej diskusie predstaviť skúsenosti úspešných slovenských koordinátorov projektov programu Horizont 2020.

Podujatie je určené pre všetkých záujemcov o účasť v projektoch programu Horizont Európa v úlohe koordinátora, najmä pre zástupcov z vysokých škôl a vedecko-výskumných inštitúcií, štátnych a verejných inštitúcií či firemných výskumníkov a aj pre inovátorov.

Moderovanej diskusie sa zúčastnia skúsení slovenskí koordinátori a riešitelia projektov Rámcových programov: Paula Puškárová (Ekonomická univerzita v Bratislave), Róbert Miškuf (PEDAL Consulting s.r.o.) a Tatiana Kováčiková (Žilinská univerzita v Žiline).

Program podujatia: https://eraportal.sk/wp-content/uploads/2021/12/Pozvanka-Koordinator-v-HE_2022_v3.pdf

Na podujatie je potrebná registrácia, ktorá je otvorená do piatku 21. januára.

Ďalším podujatím, ktoré si dovoľujeme dať do pozornosti je Interaktívny workshop k príprave rozpočtu projektov programu Horizont Európa, ktorý sa mal pôvodne konať 8. decembra, avšak z dôvodov spojených s pandémiou COVID-19 sme boli nútení ho odložiť na neskorší termín.

Dovoľujeme si Vás informovať o novom termíne konania workshopu, ktorým je pondelok 31. január 2022. Podujatie sa uskutoční v čase 9:30 – 12:00 online formou.

Workshop bude zameraný na projektové návrhy typu Research & Innovation Action (RIA) a Innovation Action (IA). Na workshope predstavíme základné rozpočtové položky a typy nákladov, s ktorými sa môžete pri príprave rozpočtov týchto projektov stretnúť. Primárnym cieľom podujatia je však zodpovedať špecifické otázky týkajúce sa prípravy rozpočtov projektov Horizontu Európa.

Vaše otázky privítame vopred, aby sme Vám podali čo možno najpresnejšiu informáciu. Otázky nám prosíme adresujte najneskôr do pondelka 24. januára 17:00 na e-mailovú adresu lucia.davidova@cvtisr.sk. Otázky je možné zadať aj prostredníctvom registračného formuláru na web stránke podujatia.

Aj na toto podujatie je potrebné sa vopred zaregistrovať, registrácia je otvorená do 24. januára. Z dôvodu zachovania interaktívneho charakteru podujatia je počet účastníkov obmedzený. V prípade naplnenia kapacity podujatia budú uprednostnení účastníci, ktorí zaslali otázky vopred.

Tešíme sa na stretnutie!

tím programu Horizont Európa