Ocenenie sv. Gorazda

Ministerstvo školstva udelilo Veľkú medailu, Malú medailu a Ďakovný list sv. Gorazda pedagógom, ktorí sa pričinili o rozvoj školstva na Slovensku.

Slávnostný akt sa uskutočnil 29. apríla priestoroch Zimnej jazdiarne Bratislavského hradu. Morálne ocenenia v rezorte školstva nesúce meno svätého Gorazda sú najvyšším stupňom ocenenia pedagógov v rezorte a tradujú sa od roku 1997. „Ocenenia svätého Gorazda tento rok sú svedectvom toho, ako učitelia dokážu ovplyvniť životy žiakov a dokážu tak zmeniť svoje okolie aj svet k lepšiemu. Oceňujeme obetavosť, pracovitosť, vytrvalosť, snahu a úspechy učiteľov a žiakov. Sú to hodnoty, ktoré tvoria túto spoločnosť a pomáhajú jej napredovať,“ povedal minister školstva Branislav Gröhling pri príležitosti slávnostného oceňovania.

Morálne ocenenia v rezorte školstva nesúce meno svätého Gorazda sú najvyšším stupňom ocenenia pedagógov v rezorte. Ocenenie sv. Gorazda si z rúk ministra školstva prevzalo 60 pedagógov a 30 žiakov a študentov. Medzi ocenenými boli aj pedagógovia a študent z Technickej univerzity v Košiciach:

Veľká medaila svätého Gorazda: prof. Ing. Tomáš Havlík, DrSc.
(Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie)

• za mimoriadne výsledky vo vzdelávaní v oblasti hydrometalurgie primárnych a druhotných surovín, recyklácie odpadov a environmentálneho zmýšľania.

Ďakovný list svätého Gorazda: doc. RNDr. Jana Pócsová, PhD.
(Fakulta baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií)

• za mimoriadny prínos vo vývoji a používaní nových metód výučby a nových komplexných elektronických výučbových materiálov pre študentov.

Cena sv. Gorazda (VŠ): Ing. Samuel Andrejčík
(študent Fakulty elektrotechniky a informatiky)

• za úspešnú reprezentáciu Slovenska na paralympijských hrách v Tokiu 2020, kde získal dve zlaté medaile v kategórii jednotlivci BC4 a v kategórii páry BC4.

Srdečne blahoželáme a vo Vašej ďalšej práci želáme veľa úspechov!

Ocenenie sv. Gorazda si z rúk ministra školstva prevzalo 60 pedagógov a 30 žiakov a študentov

Zdroj: https://www.minedu.sk/ocenenie-sv-gorazda-si-z-ruk-ministra-skolstva-prevzalo-60-pedagogov-a-30-ziakov-a-studentov/