Novovymenovaní profesori z TUKE

Novovymenovaní profesori z TUKE

Dňa 13. septembra 2023 si z rúk pani prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej prevzalo vymenúvacie dekréty v odboroch habilitačného konania a inauguračného konania (HKaIK) 48 nových vysokoškolských profesoriek a profesorov. Medzi novovymenovanými profesormi boli aj členovia akademickej obce Technickej univerzity v Košiciach:

• prof. Ing. Samer Khouri, PhD., z Fakulty baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií TUKE, vymenovaný v odbore HKaIK „získavanie a spracovanie zemských zdrojov“

• prof. Ing. Peter Blišťan, PhD., z Fakulty baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií TUKE, vymenovaný v odbore HKaIK „získavanie a spracovanie zemských zdrojov“

• prof. Ing. Marian Šofranko, PhD., z Fakulty baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií TUKE, vymenovaný v odbore HKaIK „získavanie a spracovanie zemských zdrojov“

• prof. Ing. Ivan Virgala, PhD., zo Strojníckej fakulty TUKE, vymenovaný v odbore HKaIK „strojárstvo“

„Kvalita vášho vkladu do rozvoja vzdelanosti sa bude hodnotiť nielen podľa toho, koľko absolventov, doktorandov a docentov vychováte, ale aj aké kvalitné učebné texty pre svojich študentov napíšete, akými prednáškami ich budete vzdelávať a inšpirovať, no hlavne, aké nároky budete uplatňovať voči ich, ale aj svojej práci,“ adresovala novým vysokoškolským profesorom vo svojom príhovore pani prezidentka.

Blahoželáme!