Novovymenovaní profesori z TUKE

Novovymenovaní profesori z TUKE

Dňa 12. apríla 2023 si z rúk pani prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej prevzalo vymenúvacie dekréty v odboroch habilitačného konania a inauguračného konania (HKaIK) 32 nových vysokoškolských profesoriek a profesorov. Medzi novovymenovanými profesormi boli aj členovia akademickej obce Technickej univerzity v Košiciach:

• prof. Ing. Peter Frankovský, PhD., zo Strojníckej fakulty TUKE, vymenovaný v odbore HKaIK „aplikovaná mechanika“

• prof. Ing. Roman Vodička, PhD., zo Stavebnej fakulty TUKE, vymenovaný v odbore HKaIK „inžinierske konštrukcie a dopravné stavby“

„Predstavujete vedecké a odborné autority so zásadným vplyvom na kvalitu a dôveryhodnosť vysokoškolského prostredia – pričom ide nielen o úroveň samotnej výučby, ale aj o ľudské parametre,“ adresovala novým vysokoškolským profesorom vo svojom príhovore pani prezidentka.

Blahoželáme!