Inovátor roka a Technológ roka z TUKE

Inovátor roka a Technológ roka z TUKE

Jubilejný 25. ročník podujatia Vedec roka SR 2021 sa uskutočnil 14. júna 2022 v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Organizátorom podujatia bolo tradične Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR), Slovenská akadémia vied (SAV)Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností (ZSVTS). Cieľom bolo profesionálne a spoločensky vyzdvihnúť najvýznamnejšie osobnosti vedeckého života, ako aj najlepšie dosiahnuté výsledky vo vede a výskume na Slovensku.

Ocenenia sa odovzdávali v piatich kategóriách: Vedec roka, Mladý vedecký pracovník, Inovátor roka, Technológ rokaOsobnosť medzinárodnej spolupráce.

Za TUKE boli ocenené osobnosti vedeckého života v dvoch kategóriách a to Inovátor roka a Technológ roka.

• Inovátor roka:
    prof. Ing. Tomáš Brestovič, PhD.
    , zo Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach. Členov komisie presvedčil svojím inovatívnym výskumom a implementáciou unikátnych vodíkových technológií v automobilovom priemysle a energetike.
  • Technológ roka:
    prof. Ing. Michal Hatala, PhD.
    , z Fakulty výrobných technológií Technickej univerzity v Košiciach so sídlom v Prešove. Ocenenie získal za prínos v oblasti uplatnenia progresívnych metód nedeštruktívnej kontroly a skúšania v technickej praxi.

Laureáti ocenenia Vedec roka SR 2021

Laureáti ocenenia Vedec roka SR 2021. Zľava prof. PaedDr. Pavol Prokop, DrSc., prof. Ing. Michal Hatala, PhD., Mgr. Lucia Balážová, PhD., prof. Ing. Tomáš Brestovič, PhD., doc. Ing. Ladislav Hluchý, CSc. Autor: Marián Zelenák, CVTI SR

Zdroj: CVTI SR