FALLING WALLS LAB SLOVAKIA 2018

FALLING WALLS LAB SLOVAKIA 2018

Messages

Online prihlasovanie je spustené

Po úspešnom prvom ročníku na Slovensko opäť prichádza jedinečné podujatie Falling Walls Lab – inšpiratívny a interdisciplinárny formát, ktorý poskytuje priestor na prezentáciu nových výsledkov, myšlienok, výskumných projektov a podnikateľských modelov z najrozmanitejších vedných disciplín a oblastí. Mladí výskumníci, vedci a inovátori z radov študentov, mladých výskumníkov, pedagógov, podnikateľov i profesionálov sa môžu prihlásiť do národného finále Falling Walls Lab Slovakia 2018.

Online prihlasovanie je prístupné do 13. mája 2018. Spomedzi prihlásených porota vyberie finalistov, ktorí budú môcť prezentovať svoje príspevky 31. mája 2018 popoludní v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Každý účastník má na svoju prezentáciu presne 3 minúty. Prví traja získajú finančnú odmenu.

Aj tohto roku nad podujatím prevzal záštitu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Ing. Peter Pellegrini.

Víťaz každého z podujatí Falling Walls Lab v jednotlivých krajinách získava miestenku na svetové Falling Walls Lab finále, ktoré sa uskutoční 8. novembra 2018 v Berlíne, a lístok na prestížnu konferenciu Falling Walls Conference 9. novembra 2018. Do berlínskeho finále postupuje 100 účastníkov z celého sveta. Každý z nich dostane príležitosť prezentovať svoj výskum, iniciatívu či podnikateľský model v trojminútovom formáte pred špičkovou porotou zloženou z vedcov, inovátorov a zástupcov biznisu. Traja víťazi získajú finančnú výhru a predovšetkým príležitosť zopakovať svoje prezentácie ďalší deň na hlavnom pódiu prestížnej Falling Walls Conference.

Organizátori Falling Walls Lab Slovakia 2018: Univerzita Komenského v Bratislave, Slovenská akadémia vied, Učená spoločnosť SAV, SOVVA, DAAD, Slovenská technická univerzita, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technická univerzita v Košiciach, Žilinská univerzita v Žiline.

Akademickí partneri: Technická univerzita vo Zvolene, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre.

Partneri: Slovnaft, CVTI SR, Ministerstvo zdravotníctva SR, Matador Group, SAPIE – Slovenská aliancia pre inovatívnu ekonomiku, DB Biotech.

FWLS 2018 Official Poster FWL Foundation.pdf (355 KB)

MonTueWedThuFriSatSun