Citython po prvýkrát v Košiciach

Citython po prvýkrát v Košiciach

V smart budove Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM sa počas prvého prázdninového víkendu od 1. do 3. júla 2022 stretlo viac ako 100 mladých ľudí z ôsmych krajín, ktorí majú záujem o riešenie problémov spojených s kvalitou života v Košiciach. V priebehu troch dní hľadali kreatívne riešenia na podporu inovácií mesta Košice. Trojdňové medzinárodné podujatie Citython sa organizuje každý rok v troch európskych mestách a tento rok svoje čestné miesto zaujali aj Košice. Svojou multikulturálnou účasťou a záujmom z krajín ako Nepál, Izrael, Ukrajina či Nemecko prekonali všetky očakávania.

Citython Košice

Aké problémy Košíc sa riešili?

RIS Citython Košice 2022 je hackathon, na ktorom zúčastnené tímy pracovali na svojich nápadoch od začiatku až po prezentovateľný projekt alebo prototyp, v priebehu troch dní. Cieľom Citythonu bolo analyzovať výzvy v oblasti mobility, ktorým naše mestá čelia, a vytvárať možné riešenia. Súťažiaci sa mohli zapojiť do troch kategórii:

1. Udržateľné a zdravé mesto prostredníctvom inteligentnej mobility.
  2. Plánovanie a rozvoj mesta smerom k zelenšej budúcnosti.
  3. Lepšie riadenie mesta v humanitárnych a environmentálnych krízach vďaka inteligentnej mobilite.

V týchto oblastiach kreovali projekty a prototypy na zlepšenie fungovania nášho mesta. Podujatie bolo otvorené pre každého, kto má záujem prispieť k zlepšeniu kvality života v našom meste. Vítaní boli všetci – IT nadšenci a analytici, ktorí radi pracujú s „open datami“, marketéri, manažéri, mestskí  plánovači, architekti, softvéristi a vlastné každý, otvorený pre tému Citythonu.

Viac informácií na: https://uvptechnicom.sk/citython-po-prvykrat-v-kosiciach/