Ceny za vedu a techniku 2018

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v rámci podpory rozvoja vedy a techniky a ocenenia mimoriadnych výsledkov v tejto oblasti, udelilo aj v roku 2018 najvyššie ocenenie v oblasti vedy a techniky na Slovensku „Cenu za vedu a techniku“. V rámci slávnostného galavečera, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok 8. novembra 2018 v Inchebe Expo Aréna Bratislava, boli slávnostne udelené ceny v  kategóriách:

• Osobnosť vedy a techniky
  • Celoživotné zásluhy v oblasti vedy a techniky
  • Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov
  • Popularizátor vedy
  • Vedecko-technický tím roka

Hlavným odkazom podujatia je uznanie a ocenenie práce slovenských vedcov a vedkýň za ich osobitý význam pre rozvoj spoločnosti. Na slávnostnom galavečere Ceny za vedu a techniku odovzdávala ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová a generálny riaditeľ sekcie vedy a techniky ministerstva školstva pán Marek Hajduk.

Ceny za vedu a techniku 2018 boli udelené nasledujúcim osobnostiam z Technickej univerzity v Košiciach:

• Celoživotné zásluhy v oblasti vedy a techniky

Dr.h.c. mult. prof. Ing. František Trebuňa, CSc., Strojnícka fakulta
Za celoživotné zásluhy o rozvoj strojárstva, experimentálnej mechaniky a mechatroniky

• Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov

Doc. Ing. Lucia Knapčíková, PhD., Ing. Paed. IGIP, Fakulta výrobných technológií
Za prínos pre rozvoj vedy a techniky na Fakulte výrobných technológií a za projektovú činnosť

• Vedecko-technický tím roka

Tím doc. Ing. Tomáša Brestoviča, PhD., Strojnícka fakulta
Za implementáciu vodíkových technológii v oblasti energetiky a automobilového priemyslu

Úprimne blahoželáme!