Ceny za vedeckú a odbornú literatúru

Ceny za vedeckú a odbornú literatúru

Výbor Sekcie pre vedeckú a odbornú literatúru a počítačové programy Literárneho fondu na svojom zasadnutí 27. septembra 2018 udelil Ceny za vedeckú a odbornú literatúru:

Prémiu za vedecú a odbornú literatúru za rok 2017 v kategórii prírodné a technické vedy získali Ing. Ľudmila Mečiarová, PhD., doc. Ing. Silvia Vilčeková, PhD., a Ing. Eva Krídlová Burdová, PhD. zo Stavebnej fakulty TUKE za dielo: Výskyt organických zlúčenín vo vnútornom prostredí.

Prémiu za výnimočný vedecký ohlas na jedno dielo za rok 2018 v kategórii technické vedy a geovedy získal doc. Ing. Miroslav Pástor, PhD. a kolektív zo Strojníckej fakulty TUKE za dielo: Modal Assurance Criterion, Procedia Engineering, 2012.

Medzi ocenenými nechýbali ani študenti:

Prémiu za najlepšie práce Študentskej vedeckej konferencie v šk. r. 2017/2018 získali:
Maroš Palko s prácou: Návrh experimentálneho vozidla poháňaného stlačeným vzduchom.
Eduard Pištej, Marcel Putnocký, Matej Režnický s prácou: Vývoj prototypu ultraľahkého automobilu pre Shell-eco marathon 2018.

Blahoželáme!