Návšteva predstaviteľov spoločnosti Caterpillar

Návšteva predstaviteľov spoločnosti Caterpillar

Spoločné foto

Predstavitelia významnej medzinárodnej spoločnosti Caterpillar navštívili Technickú univerzitu v Košiciach dňa 19. apríla 2023. V priestoroch UVP TECHNICOM privítal rektor TUKE prof. Stanislav Kmeť delegáciu v zložení Marek Uhrin (Managing Director, Caterpillar Slovakia), Ted Pauly (Engineering Director, CAT Digital), James Stephens (Engineering Director, CAT Digital), Brian Blomer (Engineering Director, CAT Digital), Akash Jain (Head of CAT Digital India), Josh Loy (HR Manager, CAT Digital), Christina Lycke (Marketing & Communications Manager, CAT Digital), Carly Irlbeck (Talent Acquisition Manager, CAT), Wyatt Page (Lead Engineer, CAT Digital), Spencer Cree (Lead Engineer, CAT Digital), Rajesh Thevar (Engineering Manager, CAT Digital) a Mike Caskey (Engineering Manager, CAT Digital). Rektor v krátkosti predstavil našu univerzitu a jej fakulty a k diskutovaným témam prispeli aj prof. Ivo Petráš (FBERG), doc. Ján Kráľ (SjF) a doc. František Babič (FEI).

Zameranie spoločnosti súvisí s troma fakultami a to FBERG, FEI a SjF, a tak nasledovali prehliadky laboratórií, ktoré spoločnosť Caterpillar a jej zástupcov zaujímali najviac:

1. Laboratórium priemyselných riadiacich systémov – prof. Ivo Petráš
  2. Smart Industry Lab Industry 4.0 lab – doc. Peter Papcun
  3. Prototypové a inovačné centrum – doc. Ján Kráľ
  4. Laboratórium automatizácie, mechatroniky a robotiky – doc. Ján Kráľ
  5. OpenLab – prof. Jaroslav Porubän

ilustračné foto

Cieľom stretnutia bolo nadviazanie prvého kontaktu medzi TUKE a spoločnosťou Caterpillar. V najbližších dňoch sa uskutoční ďalšie stretnutie, tentokrát na konkrétne témy ako „študijné programy, stážisti, absolventi a pod.“ Veríme, že prvé stretnutie malo význam a nadviažeme dobrú spoluprácu.