Univerzita

Týždeň športu na TUKE 2019

Display portlet menu

Týždeň športu na TUKE 2019

Viac ako 600 účastníkov sa zapojilo do Týždňa športu na Technickej univerzite v Košiciach (8.-15. apríla 2019) konaného pri príležitosti osláv 100. výročia univerzitného športu na Slovensku, pričom história univerzitného športu začala písať svoju históriu založením Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave v roku 1919.

Otváracím podujatím Týždňa športu na TUKE bol pondelkový dvojhodinový Maratón lezenia dvojíc na rýchlosť na lezeckej stene. V utorok pomyselnú pásku Týždňa športu na TUKE prestrihli kvestor TUKE Ing. Marcel Behún, PhD. a vedúci Katedry telesnej výchovy PaedDr. Vladimír Harčarik, ktorí sa zúčastnili slávnostného výkopu Futbalovej dvanásťhodinovky v telocvični na Vysokoškolskej ulici. Dekanka fakulty FMMR doc. Ing. Iveta Vasková, PhD. výstrelom zo štartovacej pištole na štadióne TUKE otvorila 3. ročník Univerzitného charitatívneho behu o pohár dekanky FMMR.

Streda patrila trom športom: Florbalovému Salibandy cupu v telocvičniach T1 a T2 na Jedlíkovej 7, 22.ročníku futbalového turnaja o Pohár dekana Ekonomickej fakulty v telocvični na ulici Boženy Nemcovej a aerobikovému Fitmaratónu v telocvični na Urbánkovej ulici.

Štvrtok patril Streetbalovému turnaju, ktorý sa konal v telocvični na ulici Boženy Nemcovej. Piatkový bedmintonový turnaj Zlatý košík v telocvični na Jedlíkovej 7 si zapísal už svoj 28. ročník a v rovnakej telocvični dalo bodku za týždňom športu na TUKE podujatie Živá Joga.

Zavŕšením osláv 100. výročia univerzitného športu na Slovensku bude na TUKE 28. ročník Medzinárodného volejbalového mix turnaja, ktorý sa už tradične bude konať na štadióne Slávie TUKE na Watsonovej ulici v dňoch 7.-9. júna 2019 na ktorý Vás srdečne pozývame.

 

Kolektív Katedry telesnej výchovy TUKE

Týždeň športu na TUKE 2019

Display portlet menu