Inštitucionálne platformy a aktivity

Display portlet menu

“Technická univerzita v Košiciach (TUKE) má za cieľ byť centrom inovačného ekosystému, základom ktorého sú medzinárodne porovnateľné výsledky vedeckej, výskumnej a vývojovej spolupráci s praxou. K napĺňaniu tohto cieľa je potrebná existencia inštitucionálnej platformy poskytujúcej vhodné podmienky pre vznik inovácií v najširšom slova zmysle a ich postupného transferu do priemyselnej a spoločenskej praxe.

Ústredným miestom pre spomínané aktivity je moderná, inteligentná budova Univerzitného vedeckého parku (UVP) Technicom. UVP Technicom nemá byť iba fyzickým priestorom, ale skutočným ekosystémom integrujúcim biznis, vzdelávanie, vedu a výskum. Začínajúce firmy majú v rámci UVP Technicom k dispozícií najmä služby a priestory Start-up centra TUKE, Inkubátora TUKE a pomoc a poradenstvo v oblasti duševného vlastníctva.

Moderne vybavené univerzitné vedecko-výskumné centrá a fakultné laboratória poskytujú šancu každému študentovi, zamestnancovi a ľuďom mimo univerzity, plniť si svoje sny o úspešnej profesionálnej kariére“.

Anton Čižmár
Prorektor pre inovácie a transfer technológií

Inštitucionálne platformy

• Nové inovatívne startupy v Inkubátore TUKE