Inštitucionálne platformy a aktivity

Display portlet menu

“Technická univerzita v Košiciach (TUKE) má za cieľ byť centrom inovačného ekosystému, základom ktorého sú medzinárodne porovnateľné výsledky vedeckej, výskumnej a vývojovej spolupráce s praxou. K napĺňaniu tohto cieľa je potrebná existencia inštitucionálnej platformy poskytujúcej vhodné podmienky pre vznik inovácií v najširšom slova zmysle a ich postupného transferu do priemyselnej a spoločenskej praxe.

Ústredným miestom pre spomínané aktivity je moderná, inteligentná budova Univerzitného vedeckého parku (UVP) Technicom. UVP Technicom nemá byť iba fyzickým priestorom, ale skutočným ekosystémom integrujúcim biznis, vzdelávanie, vedu a výskum. Začínajúce firmy majú v rámci UVP Technicom k dispozícií najmä služby a priestory Start-up centra TUKE, Inkubátora TUKE a pomoc a poradenstvo v oblasti duševného vlastníctva.

Moderne vybavené univerzitné vedecko-výskumné centrá a fakultné laboratória poskytujú šancu každému študentovi, zamestnancovi a ľuďom mimo univerzity, plniť si svoje sny o úspešnej profesionálnej kariére“.

Anton Čižmár
Prorektor pre inovácie a transfer technológií

Inštitucionálne platformy

• Softvér MATLAB dostupný pre všetkých študentov a zamestnancov TUKE
  • Nové inovatívne startupy v Inkubátore TUKE
  • Výročná správa UCITT za rok 2016
  • SAAB a TUKE vstúpili do novej fázy kooperácie
  • HiPEAC workshop na TUKE
  • Výskumno-vývojové pracoviská v UVP Technicom
    • Bioinformatika - FEI, EkF – SLOVAK-CTS s.r.o.
    • TUKE – SPINEA E-MOTION CENTER - SjF, FEI – Spinea s.r.o.
    • Inovačné centrum pre výskum pokročilých a špecifických metód a postupov v leteckej doprave - LF – MSM Martin MSM Martin s.r.o.
    • TUKE SjF-MINEBEA
    • TUKE-SWAN
    • TUKE-CVTI
  • Inovatívne projekty na TUKE - 25 projektových návrhov na inovatívne nápady v 6. kole súťaže "Máš nápad? Prezentuj svoj startup"