Úspech našich vedcov v Rusku

Úspech našich vedcov v Rusku

V dňoch 13.05.2019 - 17.05.2019 sa delegácia Fakulty baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií (FBERG) pod vedením dekana prof. Ing. Michala Cehlára, PhD., prodekana prof. Ing. Juraja Janočka, PhD. a vedúceho pracoviska doc. Ing. Mariana Šofranka, PhD., zúčastnila na medzinárodnej konferencii TOPICAL ISSUES OF RATIONAL USE OF NATURAL RESOURCES v St. Petersburgu na Mining Univerzity pod záštitou UNESCO. Medzinárodnej konferencie sa zúčastnilo 30 štátov, 85 univerzít, 420 účastníkov a odznelo na nej 340 súťažných prezentácií.

Výsledky výskumu realizovaného na FBERG prezentovali denní doktorandi, Ing. Ján Fehér a Ing. Jozef Čambál, v sekcii Geotechnologies of resource extraction: current challenges and prospects na tému „Minimalizácia seizmických dopadov pri trhacích prácach na životné prostredie“. Ich prezentácia priniesla riešiteľom i fakulte mimoriadny medzinárodný úspech v podobe 2. miesta.

Oceneným mladým vedcom blahoželáme.