TUKE patrí 1. miesto na Slovensku v počte publikácií a recenzií vo WoS

TUKE patrí 1. miesto na Slovensku v počte publikácií a recenzií vo WoS

Košice, 27. apríl 2020

Technická univerzita v Košiciach aktuálne kraľuje slovenským výskumným inštitúciám v medzinárodnej databáze Web of Science (WoS). 1. miesto obsadila na základe najvyššieho počtu registrovaných vedeckých publikácií, recenzií a profilov vedeckých pracovníkov.

WoS je bibliografická a citačná databáza, ktorá slúži ako primárny zdroj pre vyhľadávanie renomovaných vedeckých informácií a hodnotenie vedeckej publikačnej činnosti. Obsahuje 8 hlavných citačných indexov. Indexy WoS zahŕňajú časopisecké tituly, knihy a konferenčné zborníky, ktoré pokrývajú 251 predmetových kategórií, od prírodných, technických, lekárskych vied až po umenie a humanitné vedy.

Web of Science dnes predstavuje hodnotiace prostredie pre vedu na celom svete, slúži na hodnotenie a porovnávanie výsledkov vedeckej publikačnej činnosti na základe transparentných a globálne akceptovaných kritérií.

Obr. 1.: Profil TUKE v Publons Web of Science k 27.04.2020:

Obr. 2.: TUKE v porovnaní s ďalšími výskumnými inštitúciami na Slovensku podľa výsledkov WoS k 27.04.2020