TUKE medzi tromi najlepšími univerzitami na Slovensku

TUKE medzi tromi najlepšími univerzitami na Slovensku

TUKE sa dlhodobo umiestňuje v prvej trojke rebríčka najlepších univerzít a vysokých škôl na Slovensku. Je tomu tak aj v najnovšom rebríčku UniRank™ na rok 2019, ktorý obsahuje recenzie a rebríčky viac ako 13 600 oficiálne uznaných univerzít a vysokých škôl v 200 krajinách sveta. Slovensko má v rebríčku zastúpenie prostredníctvom 34 uznaných slovenských vysokých škôl.

Do hodnotenia sa mohli dostať iba školy, ktoré spĺňajú nasledujúce kritériá - akreditácia príslušnou slovenskou organizáciou vyššieho vzdelávania, ponúkajú inžinierske i magisterské vysokoškolské vzdelanie alebo umožňujú postgraduálne štúdium.

Cieľom hodnotiteľov je poskytnúť tabuľku najlepších slovenských univerzít na základe platných, nezaujatých a neovplyvniteľných webových metrík poskytovaných nezávislými webovými zdrojmi spravodajstva, a nie dátami samotných vysokých škôl.

Kompletný rebríček slovenských univerzít a vysokých škôl nájdete na odkaze: