TUKE medzi najlepšími univerzitami sveta

TUKE medzi najlepšími univerzitami sveta

Medzi najlepšie univerzity sveta sa opätovne dostali aj tri zo Slovenska. Vyplýva to z prestížneho celosvetového rebríčka Times Higher Education World University Rankings (THE WUR) 2018: Technická univerzita v Košiciach (TUKE), Univerzita Komenského v Bratislave (UK) a Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU). Rankingový systém THE WUR hodnotí univerzity podľa kvalitatívnych a kvantitatívnych indikátorov. Aktuálny rebríček zverejnil hodnotenie Top 1000 najlepších univerzít zo 77 krajín, čo predstavuje viac ako 5 percent z 20 000 vysokoškolských inštitúcií na svete. Medzi hodnotené parametre patrili napríklad citačný ohlas, výučba, výskum či medzinárodný pohľad.

Bližšie informácie: