Študentská osobnosť Slovenska

Študentská osobnosť Slovenska

Štrnásty ročník súťaže „Študentská osobnosť Slovenska“ spoznal svojich laureátov za akademický rok 2017/2018. Podujatie sa organizuje pod záštitou prezidenta SR p. Andreja Kisku a každoročne pod odbornou garanciou Slovenskej rektorskej konferencie a Slovenskej akadémie vied.

Hlavným organizátorom projektu bol Junior Chamber International - Slovakia, partnerská organizácia Junior Chamber International - jednej z najväčších organizácií na svete združujúcich mladých lídrov v jednotlivých krajinách. Svetová organizácia má 200 000 členov v 115 krajinách sveta. JCI - Slovensko organizuje rôzne aktivity na podporu talentovaných študentov na VŠ v SR ako aj mladých podnikateľov na Slovensku.

Odborná porota tento rok vyberala úspešných študentov a mladých vedcov z 91 nominácií v dvanástich kategóriách. Študentská osobnosť Slovenska je národná súťaž študentov všetkých stupňov vysokoškolského štúdia.

V kategórii „Stavebníctvo, architektúra" získal prestížne ocenenie študent Stavebnej fakulty TUKE Bc. Matúš Harčár.

Blahoželáme.