25. výročie Univerzity tretieho veku v Košiciach

25. výročie Univerzity tretieho veku v Košiciach

Udalosti

Dňa 28. 11. 2017 sa v Univerzitnej knižnici TUKE uskutočnila konferencia pri príležitosti 25. výročia založenia Univerzity tretieho veku v Košiciach pod názvom „Univerzita tretieho veku – miesto inšpirácie a vzájomného učenia“. Konferencie pod záštitou rektora TUKE a Asociácie UTV na Slovensku sa zúčastnili zástupcovia 18 univerzít tretieho veku na Slovensku.

Konferenciu slávnostne otvoril prorektor pre vzdelávanie TUKE p. prof. Lumnitzer, ktorý úvodom ocenil medailou autora myšlienky vzniku UTV p. doc. Kostelného a za dlhoročnú prácu v prospech UTV p. Katarínu Kováčovú. Následne odzneli príspevky od zástupcu Odboru celoživotného vzdelávania MŠVVaŠ SR p. Mgr. Michala Deneša a prezidentky ASUTV p. Ing. Lucie Hrebeňárovej. Ako sprievodná akcia konferencie sa uskutočnil samostatný workshop určený pre poslucháčov UTV, kde odzneli dve prednášky na tému „Dôchodky nielen pre dôchodcov“ a „Bankovať sa oplatí“. Počas konferencie boli vystavené aj umelecké a ručné práce študentov UTV v Košiciach.

Ďakujeme všetkým účastníkom za podnetnú účasť a vzájomnú spoluprácu.