Univerzita

DOD na TUKE 2018

Deň otvorených dverí na Technickej univerzite v Košiciach aj v tomto roku 16. októbra prilákal tisícky stredoškolákov.

Vzhľadom na to, že si TUKE v tomto roku pripomína 160. výročie narodenia velikána vedy  a techniky Aurela Stodolu, motív tohto ročníka znel „Nastav svoje DNA na ÚSPECH“.

Oficiálne otvorenie DOD na TUKE 2018 sa uskutočnilo v priestoroch Auly Maxima. Návštevníkov privítal pán rektor prof. Stanislav Kmeť, ktorý v niekoľkých bodoch priblížil súčasné postavenie univerzity v európskom priestore a možnosti nielen štúdia a mobilít, ale najmä podpory kreativity a inovačných myšlienok, pre ktoré je na TUKE vytvorené potrebné zázemie.

Špeciálnym hosťom podujatia bol plukovník Ing. Ivan Bella, bývalý slovenský stíhací pilot a prvý slovenský kozmonaut. Do vesmíru vyletel v roku 1999 ako 385. človek zo Zeme. Vo svojom krátkom pozdravnom príhovore spomenul, že je absolventom Vysokej vojenskej leteckej školy SNP v Košiciach, ktorá sa v roku 2005 pretransformovala na Leteckú fakultu TUKE a zaželal všetkým úspešnú voľbu pri výbere svojho povolania.

Jednotlivé fakulty TUKE boli predstavené samotnými dekanmi v krátkych príhovoroch. Práve tieto prezentácie fakúlt odštartovali celý rad propagačných aktivít, ukážok a atrakcií, ktoré prebiehali v celom areáli univerzity.

"To, čo bolo dobré včera, dnes už nestačí a zajtra bude málo to, čo dnes napĺňa naše nároky."

Jan Amos Komenský