Pokyny pre aplikáciu preukazov osôb vydávaných na TUKE v DPMK

Pokyny pre aplikáciu preukazov osôb vydávaných na TUKE v DPMK

Preukazy osôb vydávaných na Technickej univerzite v Košiciach sú akceptované ako multifunkčné preukazy aj v Dopravnom podniku mesta Košice (ďalej DPMK). Kategórie preukazov sú:

1. preukazy zamestnancov,
  2. preukazy študentov,
  3. iné univerzitné preukazy.
Preukazy zamestnancov

Interné preukazy zamestnancov a medzinárodné preukazy ITIC vydané na Technickej univerzite sú vo vizuálnom prevedení podľa nasledovného obrázku:

1. Preukazy zamestnancov
1.1 Interný preukaz zamestnanca
Interny preukaz zamestnanca
Fakulty sa rozlišujú farebnými pruhmi:
Fakulty sa rozlisuju farrebnymi pruhmi
1.2 Medzinárodný preukaz učiteľa ITIC:
preukaz ITIC preukaz ITIC - rub

Pre aplikáciu v DPMK majiteľ preukazu musí vykonať nasledovný postup:

1. krok

Vykonanie personifikácie. Táto sa vykonáva v dvoch predajniach DPMK:

• DPMK, a.s., Bardejovská č. 6 (Terasa),
  • DPMK, a.s., Rooseveltova č. 3 (pri hoteli DoubleTree by Hilton).

K personifikácií je potrebné doniesť občiansky preukaz. Pracovník DPMK vykoná zápis dopravných informácií do čipu preukazu. Táto operácia sa vykonáva jednorázovo.

2. krok

Vykonanie „nabíjania“, čo predstavuje zakúpenie si ceny cestovného podľa platnej tarify. Táto operácia sa vykonáva opakovane a je ju možné vykonávať na predajných miestach DPMK: http://dpmk.sk/kontakty/predajne-miesta

Preukazy študentov - denné štúdium a externé štúdium

Preukazy študentov sú v dvoch prevedeniach: medzinárodné preukazy ISIC pre študentov denného štúdia a preukazy študentov externého štúdia. Preukazy ISIC majú predĺženú platnosť prolongačnou známkou ISIC a preukazy študentov externého štúdia internou prolongačnou známkou univerzity.

Preukazy vydané na Technickej univerzite majú vizuálne prevedenie podľa nasledovného obrázku:

2. Preukazy študentov
2.1 Študent denného štúdia
Student denneho studia - ISIC Student denneho studia - ISIC- rub
2.2 Študent externého štúdia

Poznámka: Farebnými pruhmi sa rozlišuje fakulta ako u zamestnancov.

Použitie preukazu študenta v DPMK – študent obdrží už personifikovaný preukaz a preto je ihneď možné „nabitie preukazu“, čo predstavuje zakúpenie si ceny cestovného podľa platnej tarify. Táto operácia sa vykonáva opakovane a je ju možné vykonávať na predajných miestach DPMK: http://dpmk.sk/kontakty/predajne-miesta

Preukazy študentov externého štúdia budú akceptovateľné v DPMK na úrovni zamestnaneckých preukazov - bez zľavy.

Iné univerzitné preukazy

Iné univerzitné preukazy vydané na Technickej univerzite sú vo vizuálnom prevedení podľa nasledovného obrázku:

3. Iný univerzitný preukaz

Pre aplikáciu v DPMK majiteľ preukazu musí vykonať rovnaký postup ako pri preukaze zamestnanca. Nárok dôchodcov na zľavu cestovného je potrebné preukázať výmerom o dôchodku.