Osobné nástroje
cesta: Titulná stránka Aktuality Pozvánka na prednášku k problematike transferu technológií v univerzitnom prostredí a ochrane duševného vlastníctva v USA
Akcie dokumentu

expirované

27. marca sa v rámci pracovnej návštevy Technickej univerzity v Košiciach uskutoční prednáška patentového zástupcu a honorárneho konzula Steva Zlatosa.

Prednáška bude zameraná na oblasť transferu technológií v univerzitnom prostredí a ochranu duševného vlastníctva v USA („University Technology Transfer and How to Protect IP in the USA“).

V rámci prednášky, ktorá je určená študentom, zamestnancom TUKE a účastníkom akceleračného programu Startup centra TUKE, bude vyhradený priestor témam ako vstup na trh v USA z perspektívy ochrany duševného vlastníctva (dôležitosť prieskumu v oblasti patentov a ochranných známok), komercializácia a uplatňovanie ochrany duševného vlastníctva v USA a získavanie podpory v týchto oblastiach.

Patentový zástupca Steve Zlatos je advokátom právnickej spoločnosti Woodard v Indianapolise s viac ako 35 ročnou praxou so špecializáciou na oblasť duševného vlastníctva a jeho ochranu. Je licencovaným právnikom USPTO (United States Patent and Trademark Office) oprávneným podávať patentové prihlášky a zastupovať klientov pred štátnymi súdmi ako aj Federálnym súdom. Vyštudoval odbor Interdisciplinárne inžinierske štúdiá na Purdue University a právo na Indiana University School of Law. V rokoch 1977 až 1981 pôsobil ako námestník generálneho zástupcu pre štát Indiana a hlavný zmocnenec v rámci právneho odboru životného prostredia. Od roku 2003 pôsobí ako honorárny konzul pre Slovenskú republiku za štáty Indiana, Kentucky a Tennessee.

Návšteva S. Zlatosa na TUKE je jedným z výsledkov pracovnej cesty zástupcov TUKE do USA v roku 2014 (Purdue University), cieľom ktorej bolo aj zdieľanie dobrých skúsenosti z problematiky budovania Univerzitných vedeckých parkov a hľadania modelov ich dlhodobého udržateľného pôsobenia.

Prednáška sa uskutoční v zasadacej miestnosti rektorátu Technickej univerzity v Košiciach v čase od 9:30 do 11:00. Zmena programu vyhradená, v prípade zmeny času budú registrovaní záujemcovia informovaní e-mailom.

V prípade záujmu o účasť na prednáške sa prosím registrujte prostredníctvom online formulára do 23. marca do 16:00.

Prednáška bude prebiehať v anglickom jazyku.

V prípade ďalších otázok prosím kontaktuje JUDr. Petra Čižmára (peter.cizmar@tuke.sk). Organizačné otázky prosím smerujte na Mgr. Luciu Gallíkovú (lucia.gallikova@tuke.sk).

« Máj 2017 »
Ne Po Ut St Št Pia So
123456
78910111213
21222324252627
28293031

Slovenská Sporiteľňa Košice 2013 Member of EUA Fakulta baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií Hutnícka fakulta Strojnícka fakulta Fakulta elektrotechniky a informatiky Stavebná fakulta Ekonomická fakulta Fakulta výrobných technológií Fakulta umení Letecká fakulta
Vytvorené v Plone CMS, Open Source systéme správy obsahu

© 2007 Technická univerzita v Košiciach, všetky práva sú vyhradené.

webmaster